Всього проєктів на сайті 39996Всього організацій 23295

Прітцкерівська премія.

Прітцкерівська премія.

Архітектори теж заслуговують на свою Нобелівку! Мабуть, з такими думками в 1979 році Джей Прітцкер та його дружина Сінді (власники мережі готелів Хаят) заснували Прітцкерівську премію в галузі архітектури.

Династія бере свій початок з Києва, звідки в 1881 році Прітцкер-старший емігрував в Чикаго.

Прітцкерівська премія складає 100 000 доларів США. Інновації в архітектурі - один з головних критеріїв по відбору ідей-номінантів. Склад журі міжнародний, змінюється щороку, місце проведення церемонії також щорічно міняється, розміщується кожен раз в будівлях світових музеїв чи визначних місцях, але також іноді обираються і будівельні майданчики масштабних будівництв.

В 2021 році, в березні, було визначено переможців премії поточного року. Це стала пара архітекторів із Франції. Анна Лакатон та Жан Філіп Вассаль почерпнули натхнення під час роботи в Африці, де сформулювали лозунг своєї творчості: “Не руйнувати те, що можна реконструювати та зробити стійким, а також поважати розкіш простоти”.

Збереження природного середовища та старої архітектури - будівництво житла без вирубки дерев, реконструкція житлової соціальної забудови без виселення мешканців, включно з оптимізацією екологічної та економічної якості житла - це все втілювалося в проєктах лауреатів Прітцкерівської премії 2021!

Всі ми звикли до будівель із скла та бетону, а ось архітектори Лакатон та Вассаль колись створили проєкт в африканському стилі - солом’яна хата з чагарників, який був оцінений достойно провідними архітекторами світу!

закрити X
Вхід в аккаунт